Nasze usługi

Dziedzina fizjoterapii opierająca się na szczegółowym wywiadzie, wnioskowaniu klinicznym oraz najnowszych doniesieniach naukowych, dzięki której leczy się szereg dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego za pomocą specyficznych środków oraz odpowiednio dobrych ćwiczeń.

Metoda oparta na wnioskowaniu z mowy ciała pacjenta, wywiadzie i badaniu. Pozwala na uzyskanie szybkich efektów poprzez działanie na powięzi. Terapia opiera się na siedmiu dystorsjach powięziowych, z których każda ma swoją charakterystykę i indywidualny sposób postępowania. Bardzo dobrze sprawdza się w stanach ostrych jak i przewlekłych.

Metoda mająca na celu przywrócenie prawidłowego działania niektórych narządów wewnętrznych poprzez ich prawidłowe ustawienie, rozluźnienie powięzi oraz wyciszenie. Polega na poprawie ruchomości między narządami wewnętrznymi oraz przywróceniu fizjologicznej funkcji.

Koncepcja oparta na zastosowaniu szerokiego wachlarza ćwiczeń mających na celu powrót do prawidłowego funkcjonowania, wycofania nieprawidłowych wzorców ruchowych oraz utrwaleniu prawidłowych funkcji. Określa i diagnozuje dysfunkcje ruchowe na podstawie których wprowadzane są ćwiczenia związane z codzienną aktywnością ruchową

Zabieg, w którym wykorzystuje się igły akupunkturowe w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych. Igły wbijane są w punkty spustowe zlokalizowane w danym włóknie mięśniowym poprzez badanie palpacyjne. Można je również wykorzystywać do terapii blizn, przeczulicy, niedoczulicy oraz przy spastyczności.

Nowatorska metoda terapii manualnej zajmująca się przede wszystkim dolegliwościami w obrębie twarzy, czaszki, stawów skroniowo-żuchwowych oraz nerwów czaszkowych. Metoda obejmuje badanie, leczenie oraz autoterapię całego systemu czaszkowo-żuchwowego. Głównie wyróżnia się tutaj leczenie szumów usznych, bólów głowy, stawów skroniowo-żuchwowych oraz stanów po zabiegach stomatologicznych i operacyjnych

Jest to fala radiowa o częstotliwości 448kHz, która dzięki efektowi termicznemu i nietermicznemu jest wstanie aż do 7cm w głąb, penetrować tkankę poprzez błonę komórkową i doprowadzać do jej szybszej regeneracji. Powoduje to stymulację procesów biostymulacyjnych, przyspieszenie mikrocyrkulacji oraz zwiększenie produkcji fibroblastów, kolagenu i elastyny. Zaletą jest mała ilość przeciwwskazań oraz dobrze przebadana metoda terapeutyczna. Można ją wykorzystywać w: gojeniu odleżyn, blizn, zwapnień, jałowych martwic, urazów mięśniowych i więzadłowych oraz regeneracji tkanek po dużym wysiłku fizycznym.

Fala uderzeniowa to fala akustyczna, definiowana jako fala gwałtownego wzrostu ciśnienia, wycelowana w obszary będące przyczyną bólu przewlekłego. Terapia falą uderzeniową przyczynia się do przyspieszenia procesu zdrowienia poprzez pobudzenie cyrkulacji krwi oraz stymulację metabolizmu. Co więcej, fala uderzeniowa wpływa na rozpuszczenie zwapniałych fibroblastów, zwiększenie produkcji kolagenu, a także zmniejszenie napięci mięśni. Główne zastosowanie to: ostroga piętowa, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, kolano skoczka, kolano biegacza, entezopatie i tendinopatie.

Jest to forma masażu, która ma na celu odprowadzenie obrzęku przez naczynia limfatyczne do węzłów chłonnych i zlikwidowanie go. W naszym Centrum Rehabilitacji wykorzystujemy aparat Lymphasium BTL-600, który zawiera w swoich rękawach aż 12 komór penetrujących tkankę w odpowiedni sposób. Zaletą tego aparatu jest omijanie bolesnych miejsc lub tych po świeżych zabiegach operacyjnych. Można go również wykonywać w ramach regeneracji przed czy po treningowej.