Najwyższa jakość usług
W naszym gabinecie fizjoterapii w Rudzie Śląskiej staramy się łączyć wiedzę z różnych zakresów medycyny w związku z tym mamy doświadczenie kliniczne związane z pracą w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej. Wykonujemy wolontariat na oddziale chirurgii szczękowo-twarzowej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. A. Mielęckiego w Katowicach, gdzie pracujemy z wieloma pacjentami z zakresu chirurgii twarzoczaszki oraz uczestniczymy jako osoby wspomagające regeneracje podczas turniejów sportowych. Pomoc pacjentom jest dla nas misją, którą zawsze staramy się spełniać na najwyższym poziomie. Regularnie uczestniczymy w wielu szkoleniach i konferencjach, które mają na celu podwyższenie naszej wiedzy i umiejętności, a co za tym idzie jakość świadczonych usług w naszym gabinecie.
Nasze motto to:
Czas i zdrowie to dwa cenne skarby, których nie rozpoznajemy i nie doceniamy, dopóki się nie wyczerpią
– Denis Waitley
Nasi specjaliści
mgr Artur Golda
Bartosz Czyżewski
Ukończone szkolenia:
- Masaż tkanek głębokich w ujęciu klinicznym
- Terapia manualna w ujęciu klinicznym
- Fundamenty ruchu
- Neuro-kolano
Zainteresowania:
Intresuję się szeroko pojętym sportem wytrzymałościowym. Przede wszystkim biegami długodystansowymi i wytrzymałościowymi treningami na siłowni. W wolnej chwili wyjazd nad wodę czy to w góry jest czymś co mnie odpręża. Specjalizuje się w dolegliwościach bólowych kręgosłupa, nadgarstka oraz kolana.
Kasia Machtura
Barbara Łobożewicz
Zainteresowania:
W wolnych chwilach uwielbiam podróżować, uprawiać karate oraz odpoczywać na działce. Jestem także nauczycielką wychowania fizycznego, także brak ćwiczeń u mnie nie przejdzie.
Sylwia Banaszak
Kwalifikacje:
- Kurs pt.” Zastosowanie kinezjologii rozwojowej wg Vojty u niemowląt, dzieci, młodzieży i dorosłych z zaburzeniami ruchowymi”.
- Terapia ręki I° i II°
- Integracja Sensoryczna I° i II°
- Techniki masażu, masaż dziecięcy, masaż Shantala
- Szkolenie uprawniające do korzystania z wystandaryzowanego narzędzia do diagnozy funkcjonalnej dzieci w wieku od 1 miesiąca do 9 roku życia - Karty Oceny Rozwoju Psychoruchowego – KORP
- Współprowadzenie wykładów na Żywieckiej Konferencji logopedycznej „Wielowymiarowa diagnoza dziecka z afazją”
- Szkolenie uprawniające do wykorzystywania narzędzia do diagnozy dzieci w wieku od 1 miesiąca do 16 roku życia – Karty Oceny Zachowania i Emocji – KOZE
- Wspieranie rozwoju dziecka z zaburzeniami rozwojowymi
- Praca opiekuńcza i wychowawcza z dziećmi w młodszym wieku szkolnym z rodzin dysfunkcyjnych
- Socjoterapia – różne formy i rodzaje
- Wczesna stymulacja rozwoju mowy małego dziecka 0 – 3 lat, w tym dziecka niepełnosprawnego ze szczególnym uwzględnieniem dziecka z wadą słuchu.
- Zdrowe dziecko od poczęcia. Zaburzenia, dysfunkcje narządu ruchu u dzieci i młodzieży - profilaktyka, diagnostyka, leczenie
- Emocje dziecka - pozytywna dyscyplina
- współpracuję również z innymi specjalistami z zakresu rozwoju dzieci (neurolog, logopeda, neurologopeda i terapeuci zajęciowi)
Zainteresowania:
Interesuję się podróżami, sportem (w szczególności pływaniem). W wolnym czasie pogłębiam wiedzę z zakresu rehabilitacji dzieci, by móc jeszcze lepiej pomagać młodszym pacjentom.