Nasz zespół

Zajmujemy się pacjentami ortopedycznymi, neurologicznymi, stomatologicznymi oraz sportowcami. Stosujemy naturalne metody leczenia, które mają pomóc w poprawie stanu zdrowia bez jakichkolwiek skutków ubocznych. Jesteśmy grupą pasjonatów swojego zawodu, na co dzień czerpiemy przyjemność i satysfakcję z wykonywania swojej pracy.

Umów wizytę online
Mężczyzna w gabinecie lekarskim, fizjoterapeuta rehabilituje plecy
Zespół fizjoterapeutów

Najwyższa jakość usług

W naszym gabinecie fizjoterapii w Rudzie Śląskiej staramy się łączyć wiedzę z różnych zakresów medycyny w związku z tym mamy doświadczenie kliniczne związane z pracą w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej. Wykonujemy wolontariat na oddziale chirurgii szczękowo-twarzowej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. A. Mielęckiego w Katowicach, gdzie pracujemy z wieloma pacjentami z zakresu chirurgii twarzoczaszki oraz uczestniczymy jako osoby wspomagające regeneracje podczas turniejów sportowych. Pomoc pacjentom jest dla nas misją, którą zawsze staramy się spełniać na najwyższym poziomie. Regularnie uczestniczymy w wielu szkoleniach i konferencjach, które mają na celu podwyższenie naszej wiedzy i umiejętności, a co za tym idzie jakość świadczonych usług w naszym gabinecie.

Nasze motto to:

Czas i zdrowie to dwa cenne skarby, których nie rozpoznajemy i nie doceniamy, dopóki się nie wyczerpią

– Denis Waitley

Nasi specjaliści

mgr Artur Golda

mgr Artur Golda

Fizjoterapeuta, terapeuta manualny, terapeuta metody CRAFTA
Jestem absolwentem studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Moje doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. pracę w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej na oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej oraz praktyki zawodowe w wielu Szpitalach w Katowicach, Chorzowie i Świętochłowicach.
Bartosz Czyżewski

Bartosz Czyżewski

Fizjoterapeuta
Jestem absolwentem studiów magisterskich na Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego. Moje doświadczenie zawodowe obejmuje praktyki w Szpitalach oraz Gabinetach Fizjoterapii na Śląsku oraz pracę w FIZJO-KINETIC Gabinet Rehabilitacji i Terapii Manualnej w Rudzie Śląskiej.

Ukończone szkolenia:

 • Masaż tkanek głębokich w ujęciu klinicznym
 • Terapia manualna w ujęciu klinicznym
 • Fundamenty ruchu
 • Neuro-kolano

Zainteresowania:

Intresuję się szeroko pojętym sportem wytrzymałościowym. Przede wszystkim biegami długodystansowymi i wytrzymałościowymi treningami na siłowni. W wolnej chwili wyjazd nad wodę czy to w góry jest czymś co mnie odpręża. Specjalizuje się w dolegliwościach bólowych kręgosłupa, nadgarstka oraz kolana.

Kasia Machtura

Kasia Machtura

Fizjoterapeutka
Jestem absolwentką studiów magisterskich na Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego. Moje doświadczenie zawodowe obejmuje m.in: praktyki w Szpitalach oraz Gabinetach Fizjoterapii na Śląsku, pracę w Smart Gym Ruda Śląska, SPA Ruda Śląska oraz w FIZJO-KINETIC Gabinet Rehabilitacji i Terapii Manualnej w Rudzie Śląskiej.

Ukończone szkolenia:

 • Trener medyczny
 • Flossing
 • Kinesiotaping
 • Szkolenie indiba activ
 • Drenaż limfatyczny BOA

Zainteresowania:

W wolnych chwilach najbardziej uwielbiam trenować na siłowni oraz ćwiczyć sztuki walki. Zwiedzanie, poznawanie nowych miejsc jest tym co mnie napędza. Specjalizuje się w dolegliwościach kręgosłupa, barku oraz łokcia.

Barbara Łobożewicz

Barbara Łobożewicz

Fizjoterapeutka
Jestem absolwentką studiów na Uniwersytecie Śląskim o kierunku pedagogika oraz surdopedagogika. Ukończyłam także Liceum Medyczne, a z zawodu jestem pielęgniarką. Przede wszystkim co związane z moją pracą jestem fizjoterapeutką po ukończeniu AWF w Katowicach. Posiadam spore doświadczenie w pracy z pacjentami. Na co dzień w Fizjo-Kinetic zajmuję się wizytami domowymi oraz fizjoterapią młodszych pacjentów.

Zainteresowania:

W wolnych chwilach uwielbiam podróżować, uprawiać karate oraz odpoczywać na działce. Jestem także nauczycielką wychowania fizycznego, także brak ćwiczeń u mnie nie przejdzie.

Sylwia Banaszak

Sylwia Banaszak

Fizjoterapeutka dziecięca
Pracuję w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej na oddziale Neonatologicznym z dziećmi zbyt wcześnie urodzonymi, oraz zaburzeniami psychomotorycznymi. Jestem współautorem programów terapii rozwoju psychoruchowego KORP - PT (karty oceny rozwoju psychoruchowego - programy terapii) oraz metody diagnostycznej - karty oceny jakościowej rozwoju dziecka w aspekcie zaburzeń rozwoju ruchowego, motoryki dużej i małej (kart oceny rozwoju psychomotorycznego dziecka) wydane przez KOMLOGO. W Fizjo-Kinetic pomagam młodszym pacjentom.

Kwalifikacje:

 

 • Kurs pt.” Zastosowanie kinezjologii rozwojowej wg Vojty u niemowląt, dzieci, młodzieży i dorosłych z zaburzeniami ruchowymi”.
 • Terapia ręki I° i II°
 • Integracja Sensoryczna I° i II°
 • Techniki masażu, masaż dziecięcy, masaż Shantala
 • Szkolenie uprawniające do korzystania z wystandaryzowanego narzędzia do diagnozy funkcjonalnej dzieci w wieku od 1 miesiąca do 9 roku życia - Karty Oceny Rozwoju Psychoruchowego – KORP
 • Współprowadzenie wykładów na Żywieckiej Konferencji logopedycznej „Wielowymiarowa diagnoza dziecka z afazją”
 • Szkolenie uprawniające do wykorzystywania narzędzia do diagnozy dzieci w wieku od 1 miesiąca do 16 roku życia – Karty Oceny Zachowania i Emocji – KOZE
 • Wspieranie rozwoju dziecka z zaburzeniami rozwojowymi
 • Praca opiekuńcza i wychowawcza z dziećmi w młodszym wieku szkolnym z rodzin dysfunkcyjnych
 • Socjoterapia – różne formy i rodzaje
 • Wczesna stymulacja rozwoju mowy małego dziecka 0 – 3 lat, w tym dziecka niepełnosprawnego ze szczególnym uwzględnieniem dziecka z wadą słuchu.
 • Zdrowe dziecko od poczęcia. Zaburzenia, dysfunkcje narządu ruchu u dzieci i młodzieży - profilaktyka, diagnostyka, leczenie
 • Emocje dziecka - pozytywna dyscyplina
 • współpracuję również z innymi specjalistami z zakresu rozwoju dzieci (neurolog, logopeda, neurologopeda i terapeuci zajęciowi)

Zainteresowania:

Interesuję się podróżami, sportem (w szczególności pływaniem). W wolnym czasie pogłębiam wiedzę z zakresu rehabilitacji dzieci, by móc jeszcze lepiej pomagać młodszym pacjentom.