Blog

Zobacz najświeższe aktualności dotyczące naszej firmy. Znajdziesz tu ciekawe porady i artykuły dzięki którym dowiesz się więcej o fizjoterapii. Wiedzę tę będziesz mógł wykorzystać w celu poprawienia jakości swojego codziennego życia.

Umów wizytę online
Zebranie

Najnowsze wieści

Jakie są najczęstsze przyczyny bólu mięśni i stawów oraz jak je leczyć?

Przeciążenia, urazy i przetrenowanie to jedne z głównych przyczyn powstawania bólu mięśniowo-stawowego. Może to być objaw choroby zwyrodnieniowej lub reumatoidalnego zapalenia stawów. Leczenie dostosowane jest do przyczyn powstawania bólu i jest to zwykle masaż, fizjoterapia, ale także konieczność stosowania leków przeciwzapalnych. Dowiedz się więcej o przyczynach bólu mięśni i stawów oraz jak się z nimi uporać.

Jakie korzyści przynosi fizjoterapia w leczeniu kontuzji?

W ostatnich latach obserwujemy wzrost popularności sportu, co wiąże się ze zmianami naszej świadomości zdrowotnej. Wiadomo, że regularna aktywność fizyczna wpływa korzystnie na wydolność organizmu, zwiększa siłę mięśniową oraz obniża ryzyko wystąpienia wielu chorób, takich jak zawał serca czy udar mózgu. Przyjrzyjmy się, jakie korzyści w leczeniu kontuzji przynosi fizjoterapia.

Kiedy rozpocząć fizjoterapię po urazie?

Urazy są jedną z najczęstszych przyczyn zgłaszania się do gabinetu fizjoterapeutycznego. Wpływ na to ma częstotliwość ich powstawania i nieskuteczność farmakologicznych sposobów leczenia, które w większości przypadków skupiają się na wyeliminowaniu objawów, a nie na objęciu terapią rzeczywistej przyczyny dolegliwości. W społeczeństwie rozpowszechnione jest przekonanie, że jakiekolwiek działania lecznicze mogą zostać podjęte dopiero po upłynięciu kilku dni lub nawet tygodnia od incydentu urazowego. Czy takie postępowanie jest w rzeczywistości słuszne?

Biegaczu! Zapoznaj się z 5 przydatnymi ćwiczeniami na rozgrzewkę, a unikniesz kontuzji!

Niezależnie od tego, czy trenujesz w domu, czy na siłowni, narażony jesteś na różnego rodzaju kontuzje. Jakie kontuzje najczęściej dotykają osoby uprawiające sport oraz jak ich unikać?